נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

ליקויי בניה

ליקויי בניה

בכל בית הנבנה עלולים להימצא ליקויי בנייה. ליקויי בנייה יכולים להיות בעלי משמעות נמוכה ולעיתים ליקויי בנייה עלולים להיות מסוג הפוגע בחוסנו של המבנה.

ישנם ליקויי בניה שחלקם אינו יקר בתיקון וכאלו שתיקונם אינו אפשרי.

בדיקת ליקויי בנייה עשוי להיות ההבדל בין מי שרוכש נכס ראוי לבין מי שמוצא את עצמו מוסיף כספים רבים מעבר למה שקצב בתחילה.

אנו בחברת אופקים הנדסה אזרחית סבורים כי כי בדיקה הנדסית עשויה לאתר ליקויי בנייה וללמוד על אופיים ועל הדרכים לתיקונם כמו גם על אומדן התיקון של אותם ליקויי בנייה.

אילו ליקויים מחפשים בבדיקת ליקויי בנייה ?

ניתן לחלק באופן כללי ביותר את ליקויי הבנייה השונים לליקויים שנוצרים עקב שימוש ובלאי, וליקויים שהם כתוצאה מתחזוקה גרועה או בלתי נכונה. הליקויים יכולים בשני המקרים להיות גלויים או נסתרים, כאשר ישנם ליקויים שאפילו מוכר הדירה ובעל הנכס אינו מודע או יודע עליהם, משום שהם נמצאים בשלבים מאוד התחלתיים או סמויים מן העין הבלתי מקצועית.
הליקויים, הנסתרים והסמויים, הינם הבעייתיים ביותר, משום שקשה מאוד לזהותם, וניתן אף בטכניקות מסוימות להסוות אותם. לכן, דווקא כאשר המוכר מספר לכם כי הנכס עבר שיפוץ, אתם צריכים להיות זהירים יותר, שכן יתכן ומאחורי הצבע והטיח החדשים, מסתתרים סדקים בקיר, המצביעים על צנרת שעומדת להתפוצץ או רטיבות בעייתית ביותר.

כיצד מאתרים ליקויי בניה ?

אדם מן השורה, אשר אין לו כל ניסיון בתחום ליקויי בניה, יוכל לזהות רק את ליקויי הבנייה הבולטים לעין, כדוגמת מרצפת בולטת, שברים בקצה חלון וכדומה, אך רק מהנדס מומחה בדק בית, יוכל לבצע בדיקת ליקויי בנייה, מתוך הידע והניסיון שיש לו, הוא בקיא בזיהוי כל הליקויים בשלביהם השונים. כיום, מהנדסים רבים, עושים שימוש בציוד טכנולוגי מקצועי, המאפשר איתור רטיבות ברמת הדיוק גבוהה, גם במקומות שעל פניו נראים תקינים לגמרי.

יש בכך יתרון רב, שכן כך ניתן לקבל דוח בדק בית יותר מקיף ומעמיק בו רשימת כל הליקויים הקיימים בנכס, אשר נתגלו בבדיקת ליקויי הבניה. חשוב לזכור, כי דירה עם ליקויי בניה, עשויה להפוך את המגורים בה, לבלתי נסבלים ולקשים ביותר ובמקרים מסוימים אפילו להוות סביבת מגורים מסוכנת בין אם מדובר על ליקויים בבניה קלה או בבניה הקונבנציונאלית
על מנת למנוע זאת, יש לפנות למהנדס מומחה, על מנת שיבצע עבורכם בדיקת ליקויי בניה מקצועית אשר על פיה ניתן יהיה לדעת אם כדאי לרכוש את הנכס או לא. עדיף לגלות לדעת מהו ערכו האמתי של הנכס לפני שמשלמים עליו ולא אחרי. בלא בדיקה, תמצאו את עצמכם מול הוצאות כספיות גבוהות, שיאלצו אתכם לגור באי נוחות, ולשלם על תיקונים רבים ומיותרים.