נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

סדק בקיר

אחד השלבים הקריטיים ביותר לאיכות המבנה הוא שלב בניית השלד.

בשלב זה נוצקים היסודות עליהם יעמוד הבית, נבנים עמודי התמיכה, וקירות התמך העיקריים של הבית, כמו הקירות החיצוניים.

לשלב זה נקבעו תקנים מחמירים הנוגעים לשיטת הבניה ולאיכות הביצוע, משום שבשלב זה נקבע חוזקו הסופי של המבנה ויכולתו לעמוד לאורך זמן בתזוזות קרקע, רעידות אדמה או משקלים גבוהים וקבועים.

 

סיבות אפשריות לליקויי בניה

לא פעם מתוך ניסיון לחסוך בכוח אדם או בחומרי גלם, או בעיקר בבניה פרטית מתוך רצון לסיים במהירות, מדלגים קבלנים ובוני בתים על שלבים קריטיים בבניית השלד.

כך למשל לא תמיד תונחנה חגורות חיזוק בגבהים שנקבעו בתקן, או ייעשה שימוש בבטון לא מתאים בעמודי הבניין.

ליקויים חמורים כאלה יבואו לידי ביטוי כבר בשנים הראשונות לקיומו של הבית, בצורה של סדקים הולכים ומעמיקים בקירות הבית, בפינות החיבור של הקירות לעמודי המבנה ועוד.

גיליתם סדקים? אל תחכו שהקירות ייפלו עליכם

אם רכשתם בית חדש לאחרונה, ואתם מגלים סדקים משמעותיים בקירות המבנה, רצוי מאד שתזמינו בדיקה הנדסית מקיפה לצורך ווידוא כי הבית נבנה כהלכה וכי אין סכנה ממשית לחיי הדיירים.

המקרה שאירע לאחרונה בעיר חדרה, בו נפלה מרפסת של בניין חדש מהקומה השמינית, ממחישה בצורה קיצונית עד כמה ליקויי בניה עלולים להוות סכנת חיים אמיתית, גם כאשר מדובר לכאורה בניינים חדישים ומודרניים.

בשביל בית המשפט או פשוט למען בטיחותכם האישית – בצעו בדיקת סדקים מקצועית

 

בדיקת סדקים כזו המבוצעת על ידי מהנדס מקצועי ומוסמך, יכולה לגלות את הסיבות המקצועיות לליקויים ולסדקים, ומהווה אסמכתא משפטית מוחלטת בדיונים בבתי המשפט או בתביעה של רוכשים מול קבלנים מבצעים.

חשוב לדעת כי סדקים אינם אוטמים את עצמם והבעיה לא תיפתר מאליה.

תיקון סדקים עלול לנוע בין תיקון פשוט של סדקי טיח שאינם מסוכנים, לעלויות גבוהות מאד במידה ויסתבר כי הסדקים הינם תוצאה של היפרדות קירות המהווה סכנה ברורה ומידית לחיי דיירי הבית, לעיתים עד כדי צורך בפינויים לצורך שיקום המבנה בצורה יסודית, כשכל זה לא עוצר את תשלומי המשכנתא, או מכסה את עלויות השכירות לבית החילופי.