נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

רטיבות קפילארית

המונח רטיבות קפילארית הינו תופעה פיזיקלית של תכונת המים. מים בריכוז גבוה המצויים בתווך כלשהו, למשל קיר בלוקים, עוברים לאזור בו ריכוזם נמוך יותר ומעבר זה יכול שיהיה כלפי מעלה כלומר נגד כוח הכובד. כאשר מדובר במים המטפסים במעלה קירות הבית, התופעה הופכת לבעייתית מעיקה.

לא להאמין לכל מה שרואים

תופעת הרטיבות הקפילארית עשויה להטעות את המתבונן בכתם מים וברטיבות. בשל תופעה זו, שיכולה להביא למעבר של מים מאזור אחד למשנהו, עשוי מתבונן חסר ניסיון לייחס את מקור הבעיה למקום אחד בעוד שלמעשה, הטיפול לתיקון ולשיקום צריך להתחיל בכלל במקום אחר. כאשר לא תמיד ניתן להאמין לכל מה שרואים, בדיקה מקצועית של כתמי רטיבות ובחינת תמונת מצב לפני נקיטת כל פעולה היא עניין הכרחי.

רטיבות קפילארית

גיליתם רטיבות בבית? אל תזניחו

תופעה של רטיבות בבית, תוצאה של חדירת מים מבחוץ, בעיית איטום או צנרת סדוקה ופגומה הרבה יותר נפוצה מכפי שמקובל לחשוב. אם גם אתם גיליתם רטיבות בבית, אל תזניחו ואל תדחו. 

חשוב לדאוג לטיפול מהיר ויסודי בהקדם האפשרי:

  • בדיקה מקצועית תאתר את מוקד הבעיה, כך שניתן יהיה להבטיח תיקון שבאמת יחזיק מעמד לאורך זמן. 
  • טיפול בצינור סדוק לפני שמתרחש פיצוץ רציני ימנע צעדים יקרים וארוכים יותר כגון הרמת רצפה בשטח נרחב, הצפה בבית או אצל השכנים, נזק לקירות או לתכולה. 
  • טיפול מהיר ויסודי ימנע בעיה באספקת מים שוטפת, יאפשר לחזור לשגרה במהירות, ימנע הופעת כתמי עובש לא נעימים. 
  • כאשר הבדיקה נעשית קרוב ככל האפשר למועד איתור סימני הנזילה, הטיפול יהיה הרבה יותר מהיר וזול ביחס לטיפול בשלב מאוחר יותר.

בחרו באנשי מקצוע

כאשר עולה חשד לקיומה של רטיבות בבית, כאשר מתגלים סימנים כגון רטיבות קפילארית, התנפחות של טיח, כתמי עובש על הקיר או בתקרה, יש להזמין חברה מקצועית להמשך טיפול.