בדיקת דירה לפני קניה

יתרונות ביצוע בדיקה הנדסית של דירה

רבים מאתנו נגשים אל התהליך של קניית דירה יד שנייה ובדיקתה של דירה יד שנייה מתוך המעטה של חשיבות הנושא. מתברר כי רבים מאתנו פועלים בקשר לקניית דירה יד שנייה בתהליך שרובו אמוציונלי ורק חלקו הקטן שכלי (רציונלי) . הסיבות לכך הן אופן החשיבה של האדם. בכל מקרה אם גם אתם נוקטים בגישה שכזו, אתם לא לבד. למעלה מ-90% מהאוכלוסיה נוהגת כך.
חברת אופקים – בדק בית לא תשנה את זאת. אך אנו מציעים שרות שמאפשר לכם לדעת גם את ההיבטים הלא אמוציונליים של הנכס שברצונכם לרכוש.
הרי זה נפלא אם מישהו אחר, שזו מומחיותו יוכל לבוא ולבקר בדירה ולסכם בדו”ח אוביקטיבי את ממצאיו.
באופן זה תוכלו לקבל את שתי הזויות החשובות בהחלטה האם לרכוש את הדירה ומהו המחיר הראוי לשלם בעדה.
אלו שמבצעים בדיקת דירה לפני קניה כלומר שאינה מקבלן נהנים מכמה היבטים חשובים בבואם לבצע בדיקת דירה יד שניה:
בדיקת דירה לפני קניה תאפשר להם לקבל את תמונת המצב האמיתית והנכונה של מצב הדירה.

כל ליקוי בניה, נסתר כגלוי יועלו על הכתב ויוכלו לשמש במיצוי המשא ומתן עם המציע.
אם תבוצע בדיקת דירה לפני קנייה ניתן יהיה להציג את הממצאים שהתגלו,ניתן יהיה לאמוד את חומרתם של אותם ליקויי בניה , יפורטו הדרכים לתיקון ליקויים אלו ואת משך הזמן הדרוש לשם כך.
בדיקה המכילה ממצאי הבדיקה יכולה לשמש את הרוכש הפוטנציאלי ככלי להפחתת מחיר הבית בדיוק כשם שהדבר משמש רוכשי מכונית משומשת
בדיקת דירה לפני קניה משרתת מטרה חשובה נוספת:
אם אתם “חמים” מאד על הדירה ותירצו לקנותה במחירה המוצע גם ללא הפחתה לפי הסעיף הקודם, רצוי לפחות שתדעו כמה כסף יש להניח בצד לצורך תיקון אותם ליקויים בבניה שנתגלו בעת בדיקת דירה זו. מי רוצה להיכנס לדירה ששילם את תמורתה מכספו האחרון ואף לקח הלוואה גדולה כדי לגלות לעוגמת נפשו כי חסרים לו 200,000 ש”ח לצורך תיקונים נחוצים של צנרת ואיטום וכל זאת כי לא ביצע בדיקת בית לפני רכישתו?
בדיקת דירה יד שנייה חשובה גם מן ההיבט של עצם ביצוע העיסקה.
קיימות דירות בשוק שמחירן הנמוך עלול לעורר חשד. ומהו החשד הזה?
תקרות נמוכות שאינן עומדות בתקן ישראלי, בעיות רטיבות שאין דרך לפתור, וסדיקה נרחבת הן אחדות מהן. ראינו לא מעט לקוחות שבחרו לוותר על הבדיקת דירה יד שנייה ומצאו עצמם עם דירה שאינה ראויה למגורים וגרוע מכך, דירה שלא ניתן למוכרה כלל. ליקויי בניה שנמצאו בה קשים לריפוי. לכן הבדיקה – בדק בית – חשובה כל כך. במחיר פעוט של עלות הבדיקה תוכלו לישון היטב בלילה. הזמינו בדיקת דירה לפני קנייה עוד היום – זה משתלם בכל מקרה.