בדיקת צנרת מים

בדיקת צנרת מים

צנרת מים חדשה שהותקנה שלא לפי הנדרש עלולה לגרום לבעיות רטיבות. גם צנרת ישנה מתחילה לגלות סימני עייפות ואשר מופיעים בה סדקים, נזילות, קורוזיה ובעיות אחרות. ככלל, בעיות צנרת הן בעיות נפוצות למדי ועין בלתי מקצועית תתקשה לאתר אותן לפני שיהיה מאוחר מדי. בדיקה מקצועית, באמצעות ציוד בדיקה משוכלל תוכל למנוע נזילות והפיכה של בעיות קטנות להרבה יותר משמעותיות.

כיצד למנוע נזילות בצנרת         

מניעת נזילות ובעיות צנרת חמורות ניתן למנוע אך ורק על ידי נקיטת צעדים מתאימים – ביצוע בדיקה מקצועית ושילוב של עין בוחנת עם מכשור מתקדם. יש כיום בנמצא מצלמות שיכולות לסרוק סימנים לרטיבות נסתרת בתוך הקירות וברצפה. יש כיום מכשירים שיכולים לאתר לחות, פגיעה בצנרת בשלב התחלתי וגם חדירה של מים באזורים שבהם יש איטום לא תקין או לא מושלם. השילוב בין מקצועיות אנושית וניסיון ביחד עם ציוד בדיקה משוכלל הוא שילוב מנצח, שמביא תוצאות.

מהם היתרונות בדיקת צנרת ואיתור מוקדם של בעיות     

חשוב לקחת בחשבון שיש יתרונות רבים באיתור וגילוי סימנים מוקדמים לבעיות בצנרת בשלב מוקדם. בין היתרונות ניתן למצוא למשל:

  • חיסכון בכסף – גילוי בעיית צנרת בשלב מאוחר יצריך בדרך כלל השקעה כספית הרבה יותר משמעותית. כל זאת, בשל נזקים מצטברים של הנזילה.
  • פחות נזקים – תיקון נזקים בשלב מוקדם ימנע צורך בשבירת קירות או הרמת רצפות משמעותית. בנזילה משמעותית עשויים לסבול גם מנזקים לתכולה ונזקים לרכוש של השכנים מלמטה.
  • מניעת עובש – בעיית רטיבות ופיצוצי צנרת מביאה עמה פעמים רבות גם בעיה של כתמי עובש לא אסתטיים ולא נעימים.
  • תיקון ליקויים ללא עלות – ישנם מקרים שבהם ניתן לבצע תיקונים ללא עלות, לאחר קבלת דוח ליקויים. ברכשיה של בית חדש, לקבלן יש אחריות גם על תיקוני צנרת ונזקי מים ונזילות.
  • ללא עוגמת נפש – בדיקת צנרת בשלב מוקדם תחסוך, אם כן, הרבה עוגמת נפש וסבל מיותר.