בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות

לפני שרוכשים בית או לחילופין אחת לכמה שנים כדאי מאוד לבצע בדיקת רטיבות. בדיקה כזאת יכולה להתאים אפילו לאחר הכניסה לדירה שכן לקבלן יש אחריות לתיקון ליקויים בתחום זה למשך תקופה ארוכה למדי. אפילו ברכישה של נכס מיד שניה לבדיקה כזאת יש משמעות, גם מבחינת המחיר המבוקש וגם כדי שניתן יהיה לבצע תיקון של כל ליקוי בהקדם האפשרי.

בדיקת נזילות מים באמצעות מכשור מתקדם      

בדיקת רטיבות, שנעשית באמצעות ציוד מתאים יכולה לאתר סימנים לחדירת מים או סימנים לנזקים בצנרת המים, עוד לפני שהם מקבלים ביטוי נראה לעין. זו לא חוכמה למצוא רטיבות על סמך נפיחות בקיר, אריחים שהתכהו בשל חדירת מים או טיח שהתקלף בשל איטום לא תקין. החוכמה היא לאתר נזקי רטיבות מינימליים ולמצוא סימנם לבעיה סמויה, שעלולה להחמיר לאחר זמן.

בדיקת נזילות קצרה תשמור על ביתכם יבש לתקופה ארוכה        

באמצעות בדיקה קצרה, שנעשית במכשור מתקדם ובעלות זניחה, מפיקים תועלת ניכרת ביותר גם במונחים כספיים וגם במונחים של איכות חיים. בין השאר:

  • ניתן לדרוש מהקבלן לבצע תיקוני איטום, לתקן ליקויים בצנרת ולשפר כל ליקוי אחר, על בסיס דוח בדיקה מסודר. עלות התיקונים גבוהה ביותר ומי שלא יאתר ליקויים ובעיות רטיבות בזמן יפספס את תקופת האחריות.
  • ניתן לתקן בעיית צנרת מינימלית, עוד לפני שמתגלה רטיבות אצל השכנים, לפני שהצינורות הפגומים מחייבים הרמת כל הרצפה, לפני שצריכים לבצע שיקום ארוך ויקר.
  • ניתן לגלות רטיבות גם בתקרה, בעיות של איטום בחדרי הרחצה או נזילות בחדר השירותים. תיקון בהקדם חוסך נזקים נוספים והשקעה כספית יקרה.
  • בדיקת נזילות קצרה, שמתמקדת באזורים המועדים לפורענות ובסימנים שמופיעים במכשור משוכלל כמו מצלמות טרמיות וציוד לבדיקת לחות, תשמור על הבית יבש לאורך זמן.

גיליתם רטיבות בבית? אל תזניחו!         

גיליתם רטיבות בבית? לא כדאי להזניח. רטיבות שאיננה מטופלת יכולה להביא לא רק להוצאות יקרות אלא גם לסכנות שונות:

  • עובש בקירות, על הרצפה ובתקרה – לכתמי העובש יכולת לגרום אלרגיות ובעיות נשימה לאחר חשיפה ארוכת טווח.
  • היחלשות תשתיות וסכנת קריסה – הצטברות של מים ורטיבות יכולה להעמיס משקל עודף וזה יכול להיות מסוכן.
  • חדירת מים למערכת החשמל יכולה להביא לקצר ושריפה.

רוצים למנוע נזק, אי נוחות וסכנות? אל תזניחו, פנו אלינו