מחירון

מחירון בדק בית

המחיר הראוי לבדיקה הנדסית של בית נגזר מאופי הבית למשל גודלו, מספר החדרים, בית צמוד קרקע או דירה בבניין וכמובן לפי סל השירותים המבוקש. 

בדיקה של חריגות בנייה חשובה מעין כמוה בבתי קרקע ולעומת זאת קשה למצוא חריגות בנייה בבית קומות סימטרי.

כל אלו מביאים למצב שבמסגרתו העלויות הנגזרות לבדק בית הנדסי משתנות לפי זאת.

אולם גם לאחר השוואת מחירי הבדיקה הנדסית- בדק בית חשוב לזכור שאתם בעצם לא משלמים על מה שהשירות עולה אלא על מה שהשירות שווה!

ברור לכל כי בדיקה הנדסית שאינה מהימנה , או שתוצאותיה אינן מובהקות או שזו בוצעה על ידי מי שאינו מהנדס או בעל כישורים וניסיון עלולה לגרום לנזק לא מבוטל וזאת אל מול החיסכון הכספי של עלות הבדיקה שנאמדת לעיתים בעשרות שקלים בלבד.

משום כל זאת חשוב לבדוק מהו השירות אותו אתם מקבלים ומהו הערך המוסף של שירות זה.

מחירון בדק בית ושירותי הנדסה אחרים

בדק בית לדירה יד שנייה עד 3 חדרים

1,300 ש"ח

בדק בית לדירה בת 4 או 5 חדרים

1,600 ש"ח

בדק בית לדירה בת 6 חדרים או צמוד קרקע

2,200 ש"ח

אישור יציבות לפרגולה לפי תיקון 101

990 ש"ח

ביקור חד פעמי עבור פיקוח וייעוץ הנדסי

1,200 ש"ח

בדיקת חריגות בנייה

1,200 ש"ח

איתור רטיבויות לצורך הגשת תביעה משפטית

3,600 ש"ח

חוות דעת הנדסית לבית משפט

6,500 ש"ח

מחיר בדק בית

מחיר עריכת בדק בית נקבע לפי גודל הדירה ומאפייניה. שירותי הנדסה נוספים ניתן לקבל לפי המחירים המוצעים בטבלה. בדיקה הנדסית של נכס נועדה להבטיח כי מרכיבי הנכס לרבות כל הליקויים והכשלים הקיימים בנכס אותו אתם שוקלים לרכוש- יהיו ידועים לכם כדי לקבל החלטה מושכלת וחכמה. בדק בית נועד לחסוך לכם סכומי כסף רבים שהרי עתה הנכם יודעים מהם הליקויים שהתגלו וכיצד מתגברים עליהם. עוד תדעו מהן העלויות לתיקון אותם ליקויים ותוכלו אף לסכם עם מוכר הנכס על תיקונם כתנאי לעיסקה. לא תוכלו לטעון בבית משפט על ליקויים שמצאתם לאחר החתימה. המוכר מצידו יטען כי ניתנה לכם האפשרות לבחון את הנכס, להביא מהנדס שיבדוק אותו ואף ידאג כי בחוזה יופיע סעיף שבו אתם, כקונים, מצהירים כי בדקתם את הנכס ולא תהיה לכם כל טענה בעתיד בקשר לנכס זה.

 

מה חשוב לדעת כשמדובר בבדק בית

עלות הבדיקה זניחה ביחס למחיר המלא אותו אתם עתידים לשלם עבור הנכס. מאות שקלים לבדיקה לעומת מיליוני שקלים עבור הנכס. מחיר בדק בית  נקבע בדרך כלל לפי הזמן שיושקע בבדיקתו של הנכס ולכן ככל שהנכס גדול יותר וזמן בדיקתו מתארך, יהיה המחיר מעט גבוה. 

ניתן להוזיל את עלויות בדק בית על ידי בקשה לבדיקה של חלקים ספציפיים בנכס שמעניינים אתכם או חלקים כאלו שנחשדים כלא תקינים. יש כאלו שמבקשים בדיקת רטיבויות ויש כאלה שמבקשים בדיקת חריגות בנייה. יש כאלו שמסתפקים רק בבדיקת חוסן מבני ועמידות לרעידות אדמה. שוחחו עמנו ונוכל להציע מחיר מופחת ככל שמדובר בבדיקה חלקית.