מחירון

מחירון שירותי הנדסה

בדק בית לדירה יד שנייה עד 3 חדרים

1,300 ש"ח

בדק בית לדירה בת 4 או 5 חדרים

1,500 ש"ח

בדק בית לדירה בת 6 חדרים או צמוד קרקע

2,000 ש"ח

אישור יציבות לפרגולה לפי תיקון 101

990 ש"ח

ביקור חד פעמי עבור פיקוח וייעוץ הנדסי

1,100 ש"ח

בדיקת חריגות בנייה

1,100 ש"ח

איתור רטיבויות לצורך הגשת תביעה משפטית

3,200 ש"ח

חוות דעת הנדסית לבית משפט

4,500 ש"ח

מחיר בדק בית

מחיר בדק בית משתנה בהתאם לקריטריונים אותם יש לבדוק בדירה אותה אתם עתידים לרכוש וכן משתנה העלות מחברה אחת למשניה. הבדיקה חשובה לאין שיעור בכדי שתקבלו לידיכם את הפירוט הכולל של כל הליקויים והכשלים הקיימים בנכס אותו אתם שוקלים לרכוש. דו"ח בדק בית עתיד לחסוך לכם סכומי כסף רבים בטווח הקצר והארוך גם יחד. באם לא תאתרו את הכשלים והליקויים בזמן, אתם עתידים לשלם ממיטב כספכם, אך אם הליקויים אכן אותרו בזמן, בעל הנכס או הקבלן ידרשו לשלם את עלות התיקונים בין אם באמצעות קיזוז מעלות הנכס ובין אם זה באמצעות תיקון הליקויים.

 

כיצד נקבע מחיר של בדיקה הנדסית

העלות נקבעת בהתאם למספר קריטריונים מהותיים אשר נכללים במהלך הבדיקה. בדיקה הנדסית מקיפה לדירה חדשה אותה רכשתם מקבלן – בדיקה זו תכלול אלמנטים לא מבוטלים לרבות ריצוף, סדקים סמויים או גלויים, ריצוף, רטיבות, אלומיניום, בדיקת מפרטים טכניים ועוד. תפקידו של הדו"ח הוא לבחון את כלל המרכיבים במבנה החדש אודותיו שילמתם מחיר מלא. עלות הבדיקה עתידה לנוע בין 1300 ועד 2000 ₪ בממוצע.

בדיקה מוגדרת – אם החלטתם כי אתם מעוניינים לבדוק תחום ספציפי בדירתכם בין היתר אלומיניום, בדיקת רטיבות וכדומה, אתם עתידים לשלם עבורה כמה מאות שקלים בודדים, אך זכרו שאם כבר בדק בית אז כדאי לכלול את כל האלמנטים ולא להתפשר או לקצר תהליכים משום שאותה עלות בדק בית היום, עתידה לחסוך לכם כסך רב בעתיד.

בדיקת הדירה בהתאם למפרט – לעיתים מתעורר הצורך לבחון את בדיקת הדירה ביחס למפרט אותו קבלתם מהקבלן בלבד. גם בדיקה זו תעלה לכם כמה מאות שקלים בהתאם לעלות אותה קבעה החברה אליה פניתם.

 

הכירו את מחירי השוק

עלות בדק בית היא פרמטר לבחירת החברה שאת שרותיה תשכרו, אך חשוב להבין כי אין זה הפרמטר היחידי שעליכם לבחון וחשוב לבדוק גם את מקצועיות החברה, המלצותיה, קיום מהנדס מוסמך ועוד. על מנת להכיר את המחיר הממוצע בתחום, בחנו מספר חברות ובררו איתן מי מבצע את הבדיקה ומהי עלות בדק בית אותה היא רוצה בעבור השרות. רק לאחר שתהיינה בידכם מספר הצעות מחיר, תוכלו לקבוע את העלות הממוצעת.