נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

איך אוטמים חדר רחצה לפי חוק

אחד מליקויי הבניה הנפוצים ביותר הינו רטיבות הפורצת מחדר הרחצה ומתגלה במילוי בחלק הבית מחוץ לחדר הרחצה.

על פי חוק התכנון והבניה יש לתחום את חדר הרחצה בחגורת בטון במלוא היקפו ולאחר מכן לאטום את רצפתו ולרבות את חלק חגורת הבטון המגיע אל פני הריצוף. קבלנים רבים אינם נוהגים כך. הם בונים את קיר הבלוקים או את קיר הגבס בלא שדאגו ליציקת חגורת בטון זו. התוצאה, מי רחצה העלולים לחדור למילוןי מתחת לריצוף, למשל דרך פתח הניקוז של אגנית המקלחון או דרך חריצי הרובה, מוצאים את עצמם "מטיילים" אל מחוץ לחדר הרחצה. רטיבות זו מצטברת עוד ועוד עד שהיא מתגלה בפעם הראשונה אצל השכן מתחת לדירה, בתקרה של אותו שכן. מכאן העסק יכול רק להסתבך, השכן מאיים בתביעה, צעקות וריבים הופכים לתדירים יותר וכמובן הרטיבות נמשכת על הפנלים ועל הקירות וגורמת לתפרחת הבטון ולהתקלפות של הטיח.

מחשבה נכונה והקפדה יכולים למנוע את כל אלו. אם אתם משפצים בית רצוי לוודא כי חדר הרחצה נתחם בהיקף קירותיו בחגורת בטון וכי רצפתו של חדר רחצה זה נאטמה כראוי.

יש להקפיד לאטום גם את קירות האמבטיה. האיטום עצמו יכול שיהיה איטום על בסיס צמנטי, למשך סיקה 107 ויכול שיהיה ביריעות ביטומניות משוכללות . כל צורת איטום יעילה ובלבד שתעשה על ידי בעל מקצוע ועל פי הנחיות יצרן חומר האיטום.