נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

בדק בית במרכז

בדק בית במרכז

בתל אביב וסביבתה מצוי הביקוש הגדול ביותר לדירות וביקוש זה הולך ומתגבר כל העת.
הביקוש הקשיח הזה מאפשר לבעלי נכסים רבים לבקש מחיר מוגזם על דירתם, לעיתים, ללא כל הצדקה, והכל בשל המירוץ המטרף של רוכשי הדירות "לעלות על הרכבת" (להיות בעלי דירה) רגע לפני שזו נוסעת בלעדיהם.

חוסר זהירות, פזיזות והחלטות שלא נשקלו על כל מרכיביהן עלולות להיות בעוכרי הקונה, למשל אם יתברר לו כי קנה נכס שתשתיותיו לקויות או נכס שבוצעו בו חריגות בנייה הגורמות מכשול בהשלמת עיסקת המכר.

רק בדיקת דירה יכולה ליתן תמונה מלאה של הנכס

עבור מרבית רוכשי הדירות רכישת דירה באזור המרכז, זוהי הוצאה כספית גבוהה ביותר, ולמרבה הפלא למרות המחיר הגבוה, יש המתעלמים מהצורך לבצע בדיקה הנדסית של דירה.

הדבר קשור עם תופעה פסיכולוגית שעליה כתב הפסיכולוג כהנמן ועליה קיבל פרס נובל ותמציתה מוסבר כאן בדוגמא מוכרת לכולנו: נניח שביצענו עיסקת קניית ניירות ערך בבורסה ואנו חווים הפסד כספי של 10,000 ש"ח מידי יום בשל ירידת ערך המנייה.
הסיפור ממשיך כך: אנו מהלכים ביום אביבי ברחוב  ולפתע רואים חולצה יפה בחלון הראווה שמחירה 500 ש"ח, הרבה מעבר למחיר הממוצע של החולצות בארון הבגדים שלנו. אף שלא היתה לנו כוונה לקנותה מלכתחילה מוחנו פועל בדרך הבאה: "אני מפסיד כל יום 10,000 ש"ח, בבורסה,  ללא שתועלת צומחת לי מכך, אז מהי חולצה (שווה!)  בסכום פעוט של 500 ש"ח (ואני עוד נשאר עם החולצה)" . התוצאה: הארנק מצטמק ב-500 ש"ח נוספים ללא סיבה של ממש.
נסיים את ההשוואה בסיפור על הזוג שקונה דירה ב-4,000,000 ש"ח ומסרב להתייחס לממצאים הנדסיים שמשמעותם היא "רק" 40,000 ש"ח, מחיר של מכונית טובה בת 4 שנים.

רכישת דירה ללא בדיקה

רכישתה של דירה ללא בדיקה הינה למעשה ויתור על זכויותיכם בעתיד, אם ימצאו בדירה ליקויים שתיקונם עלול להסתכם בעשרות אלפי ש"ח. כל קונה דירה מצהיר בחוזה מכר כי בדק את הדירה ומצאה מתאימה לצרכיו ולא תהיינה לו טענות מכל סוג שהוא. הצהרה מעין זו הינה ויתור של ממש שאינו בר שינוי.