נחליאלי 1
רחובות
ראשון - חמישי
09:00 - 17:00
0722-709950
support@homeinspection.co.il

פיקוח בניה

פיקוח בנייה

 פיקוח בנייה יחד עם ניהול הבנייה הם שניים מהשירותים אותן מספקת חברת אופקים הנדסה אזרחית.

פיקוח בנייה וניהול הבנייה שזורים האחד באחר וקשורים קשר חזק עם ידיעה מעמיקה של אופני בנייה והתנהלות באתר הבנייה.

מהנדס בניין חייב שיהיו לו הקישורים המתאימים הן אלו הקשורים עם ידע אותו רכש במוסדות הלימוד והן ידע וניסיון מקצועי שיאפשר לו להביא את הבנייה לידי גמר ברמה האיכותית הרצויה, בלוח זמנים שנקצב ובתקציב המוסכם.

ניתן דוגמאות להתנהלות נכונה של פיקוח בנייה:
בעת שאנחנו מבקשים לקלוט רצף שירצף את הדירה חשוב לבקש ממנו לרצף קטע מסויים, להמתין לסיומו של אותו קטע ריצוף ולאחריו לתת לרצף אור ירוק להמשיך במלאכה או, אם מתברר כי העבודה אינה הולמת את האיכות הרצויה, לבקשו לעזוב את האתר.
בכל מקרה בו מותירים לרצף להתחיל בעבודה וחוזרים אחרי ימים אחדים כדי לגלות שהרצפה עקומה, נגרם נזק הן למזמין העבודה והן לרצף עצמו ונוצרים בקיעים בהסכמות החוזיות העלולות להעיב על המשך הביצוע.

ניהול הבנייה חייב שיעשה תוך מתן חשיבות הן לאינטרסים של המזמין והן לאינטרסים של הקבלן. דחיקתו של הקבלן אל מעבר ליכולותיו ועד למצב בו הוא מפסיד כספים בגלל התנהלות לא נכונה שלו או של נציגי המזמין תגרום בסופו של דבר לפשיטת רגל, לעזיבתו של הקבלן את האתר בטרם עת ויצא שכרו של המזמין בהפסדו.

רק ניהול נכון המגיע מתוך הבנה של אופני העבודה, סדרי העבודה, כבוד הדדי והערכה יכולים להביא כל פרויקט לידי סיום מוצלח.

 פיקוח בנייה וניהול הבנייה

חשיבותו של הליך פיקוח הבניה מוכחת ועל זאת קיימת הסכמה גורפת אצל אנשי המקצוע. והנה למרות האמור מתברר כי קיימת נטייה מסויימת אצל אנשים רבים שלא לבקש את מינויו של מפקח בנייה.

רבים סבורים כי יש ביכולתם לפקח על הבנייה בעצמם או למצער אינם מודעים כלל לחשיבות השירות הזה וסבורים כי הוא מיותר. רבים סבורים כי הקבלן לבדו, עת מצהיר הוא על מיומנותו וניסיונו הרב, יאפשרו לפרויקט להגיע להגיע לידי סיום מלא ועל פי ההסכמות החוזיות. הדבר אינו כך.

חברות הפיקוח הקיימות היום בשוק הבניה, מציעות לבונים ולמשפצים, סל שירותי פיקוח רחב למדי, המצדיק את העלות הכרוכה במתן השירות.

החל מפיקוח הדוק על בעלי המקצוע השונים עם כל המורכבות הכרוכה בכך, עבור דרך שהות מתמשכת באתר הבניה עצמו, וכלה במתן אחריות ארוכת שנים לאיכות הבניה ותשתיות המבנה.