אחריות קבלן

אחריות קבלן

דו"ח בדק בית משרת את האינטרסים שלכם אל מול הקבלן, ממנו רכשתם את דירת חלומותיכם. אין ספק כי רכישת דירה היא צעד משמעותי ולעיתים חד פעמי, אותו אתם מבצעים. על מנת להימנע מבעיות, כשלים וליקויים בעתיד, יש לבצע בדק בית מקצועי על ידי חברה מיומנת בתחומה, המחזיקה מהנדס מוכר בעל דיפלומות מאחת המכללות או האוניברסיטאות המוכרת בארץ או בעולם.

על מנת להבין את אחריות הקבלן אל מולכם, חשוב להבין את המושג המקצועי "חוק מכר דירות", אשר יבהיר לכם את התמונה ויסביר אודות אחריות קבלן אותה אתם מקבלים על פי חוק, כנגד הדירה אותה רכשתם.

חוק מכר דירות – אחריות קבלן

חוק זה חוקק על מנת להעניק לכם זכויות ולהגן עליכם מפני בנייה לקויה של הקבלן וצוות עובדיו המקצועיים. חוק זה קובע כי אחריות הקבלן אינה מוסרת ברגע בו הוא העביר לידיכם את מפתחות הדירה, אלא היא ממשיכה אל תוך תקופה הנקראת בדק בית.

במהלך שנה מרגע מסירת המפתח, אתם אלו שמתגוררים בדירה ועליכם לבחון את הליקויים השונים שמתגלים בה, בין היתר רטיבות, טיח מתקלף, סדקים ועוד. אם אין אתם בטוחים באשר לליקויים אלו, הכי נכון וחכם זה להסתייע בחברה מקצועית שתבצע עבורכם בדק בית, בסיומו יועבר לידיכם דו"ח מקצועי, המבהיר בפשטות את מכלול הליקויים והכשלים ואופן תיקונם, כך שכל קבלן יוכל לקרוא את הדו"ח ולשפר את עבודתו בצורה המושלמת.

שלושת הנקודות שמחייבות התייחסות

אם אתם תוהים באשר לשלב הנכון בו כדאי לכם לשלב בעל מקצוע שיבצע עבורכם בדק בית, המלצתנו המקצועית היא, לבצע את הבדיקה 3 פעמים: לפני קבלת הדירה, לפני תום שנת האחריות ולאחר תום השנה.

בדיקה ראשונה – בטרם קבלתם לידיכם את המפתח הנכסף, הזמינו בעל מקצוע שיבחן את היסודות בשלב הבנייה הראשון, את תוואי הצנרת , את הטיח, החשמל ועוד. כל ליקויי או כשל שימצא, דרשו מהקבלן לתקנו עוד לפני שאתם נכנסים לדירה.

בדיקה שנייה – לאחר שהתגוררתם מספר חודשים בדירה, זה זמן מצוין להיחשף אל כלל הליקויים הגלויים לעין. רשמו את הליקויים על דף, או לחילופין הזמינו בדק בית ומסרו לקבלן בכתב את פירוט הליקויים בדרישה לתקנם. אם קיימים ליקויים אקוטיים, בין היתר רטיבות לדירה, אל תמתינו לסוף השנה ובקשו מהקבלן שיתקנם כבר עכשיו.

 

בדיקה שלישית – קיימים ליקויים שלא ניתן לגלותם עם תום שנת הבדק ואלו בשפה המקצועית יותר, נקראים "ליקויים נסתרים". אם לא תשכילו להסתייע בחברה מקצועית המבצעת בדק בית ומסוגלת לזהות ליקויים גם בעין בלתי מזוינת, הרי שאתם עלולים להיחשף לליקויים אלו מאוחר יותר ולהפסיד חלק נכבד מהכסף אותו השקעתם. גם אם איתרתם ליקויים לאחר תום שנת הבדק, דרשו מהקבלן לתקנם.

דו"ח בדק בית מסייע לכם לממש את אחריות הקבל המוענקת לכם ע"פ חוק, אל תוותרו על זכויותיכם ואל תחסכו היום עבור מה שתשלמו מחר וביוקר, הזמינו היום דו"ח בדק בית.

 
דברו איתנו