המחיר המינימלי למחיר בדק בית הוא 1200 ש"ח לדירות קטנות ועשוי להגיע ל3000 ש"ח ויותר לבתים צמודי קרקע.
מחיר בדק בית תלוי בגודל הנכס, במספר האלמנטים הנבדקים בבדיקה מיוחדת של מערכותיו, הכל לפי מורכבות הנכס והצורך..
אחרים מבקשים בדיקה מקיפה הכוללת איתור רטיבויות, בדיקת שיפועי רצפה. מצב מערכות הבית כגון אלומיניום וחשמל ויש שמבקשים אף בדיקה קפדנית יותר של מצב דוד החימום, המזגנים ואלמנטים אחרים.
כל הבדיקות האלו נותנות לכם מושג טוב יותר על הנכס אותו אתם עומדים לרכוש ומאפשרים לכם לדעת אם יידרש שיפוץ ומה יהיה אומדנו.

כאשר אתם מבצעים בדיקה הנדסית כדאי לשאול מה הערך המוסף של חוות הדעת אל מול המחיר עצמו המשולם. לעיתים קרובות עשוי להתברר שבעלות שכר טרחה של מאות שקלים נחסכו הוצאות תיקון בעשרות אלפי שקלים.

חשוב לוודא כי אופן עריכת חוות הדעת, מיומנות הכותב והכשרתו יהיו כאלו שניתן יהיה להעזר בחוות הדעת ולקבל החלטות מושכלות לאחר קריאתה.
חלק מסל השירותים של בדק בית כולל יעוץ על מיקום אפשרי של קירות, האם ניתן להרוס קירות ועמודים בלי למוטט את הבית ועצות מועילות אחרות בקשר עם החלפת התשתיות. ככל שמתגלים ליקויי בנייה יצורף אומדן המקובל בשוק. עצות אלו ניתנות בשמחה ואנו איננו גובים שכר טרחה בקשר לאלו.

איך קורה שאדם העומד לקבל החלטה חשובה ביותר – רכישת דירה – בסכומים גבוהים של מיליוני שקלים, לא טורח לבדוק בכל כיוון אפשרי את הנכס אותו הוא עומד לרכוש?
איך קורה שאדם חותם על תצהיר בחוזה הרכש בו ייכתב:" אני, הקונה מצהיר שבדקתי… ומוותר על כל זכות או טענה בקשר עם ממצאים…" ולמרות הצהרה זו הוא אינו ?

הנה כמה יתרונות בעריכת בדיקה הנדסית לבית:

תוכלו לדעת אם יש צורך בשיפוץ ולדעת מהו גובה המשכנתה הנדרשת

תוכלו לדעת מהם הליקויים ולבקש מהמוכר לתקנם.

ליקוי נסתר- ליקוי שהוסתר - מה ההבדל? ואיך זה קשור למחיר הבדיקה ההנדסית

ליקוי נסתר פוטר את המוכר מחבויות למצב הנכס. בתי משפט קיבלו לא אחת את הקביעה, שליקוי נסתר אינו מחייב את המוכר.
בית המשפט עורך מבחנים לקביעת חבותו של המוכר בעניין הימצאותם של לקויי בנייה שלאחר הרכישה: אם המוכר לא יכול היה לדעת על קיומו של ליקוי אלא אם היה בעל הכשרה הנדסית ובנוסף הוא מחזיק באמצעים אלקטרוניים לאיתור הליקויים ובנוסף הוא יודע את אופן השימוש בהם אזי קמה לו החבות. בלעדי שלושה תנאים אלו אין למוכר חבות.

בנסיבות האלו סביר להניח כי תביעה של רוכש דירה על ליקויים שהתגלו לו לאחר מעשה, שאינם בגדר ליקוי נסתר אלא ליקוי שהוסתר בכוונת מכוון, יגרמו לתביעתו להידחות על הסף על כל המשתמע.