בדק בית מחיר

בדק בית מחיר​

מחיר בדק בית

המחיר המינימלי למחיר בדק בית הוא 1200 ש"ח לדירות קטנות ועשוי להגיע ל3000 ש"ח ויותר לבתים צמודי קרקע.
מחיר בדק בית תלוי בגודל הנכס, במספר האלמנטים הנבדקים בבדיקת חריגות בניה ובבדיקה מיוחדת של מערכותיו, הכל לפי מורכבות הנכס והצורך..
יש כאלה שמסתפקים בבדיקת חריגות בנייה, עבורם ניתן להוזיל את הבדיקה. אחרים מבקשים בדיקה מקיפה הכוללת איתור רטיבויות, בדיקת שיפועי רצפה. מצב מערכות הבית כגון אלומיניום וחשמל ויש שמבקשים אף בדיקה קפדנית יותר של מצב דוד החימום, המזגנים ואלמנטים אחרים.
כל הבדיקות האלו נותנות לכם מושג טוב יותר על הנכס אותו אתם עומדים לרכוש ומאפשרים לכם לדעת אם יידרש שיפוץ ומה יהיה אומדנו.

הצעת מחיר ההוגנת ביותר

בדק בית מחיר

כאשר אתם מבצעים בדיקה הנדסית כדאי לשאול מה הערך המוסף של חוות הדעת אל מול המחיר עצמו המשולם. לעיתים קרובות עשוי להתברר שבעלות שכר טרחה של מאות שקלים נחסכו הוצאות תיקון בעשרות אלפי שקלים.

חשוב לוודא כי אופן עריכת חוות הדעת, מיומנות הכותב והכשרתו יהיו כאלו שניתן יהיה להעזר בחוות הדעת ולקבל החלטות מושכלות לאחר קריאתה.
חלק מסל השירותים של בדק בית כולל יעוץ על מיקום אפשרי של קירות, האם ניתן להרוס קירות ועמודים בלי למוטט את הבית ועצות מועילות אחרות בקשר עם החלפת התשתיות. ככל שמתגלים ליקויי בנייה יצורף אומדן המקובל בשוק. עצות אלו ניתנות בשמחה ואנו איננו גובים שגר טרחה בקשר לאלו.
חוות הדעת ההנדסית מקפלת בתוכה כוללת הסברים מלאים על המשמעויות של ממצאי הבדיקה ההנדסית ומשמעויות של חריגות בניה ככל שאלו נמצאו.

ההבדל בין חברות ההנדסה

בדק בית מחיר

בשוק פועלות חברות בדק בית רבות. חלקן פועל בשיטת המונית כלומר הן מקבלות את הפנייה ו"מוכרות" אותה למהנדסים  בשיטת " מי פנוי באלנבי" וגוזרות קופון עליו.
יש לכן הבדל בין חברות אלו לבין חברות שאנשיהם הם אורגניים בחברה. שיטה זו מוזילה את המחיר אך עלולה להפוך גם את חוות הדעת ההנדסית לזולה כלומר פחות מוקפדת ופחות ממוקדת ואפילו חסרה אלמנטים חשובים של הבדיקה.
חשוב להבדיל בין אדם שהכשרתו – מהנדס, המגיע לנכס לבין מי שהכשרתו אינה תואמת את דרישות התפקיד.
מחירי בדק בית נגזרים מהבדלים אלו.
בצעו בדיקה וודאו כי אתם יודעים את שמו של מי שמגיע לבדיקה ההנדסית וכי הכשרתו מהנדס קונסטרוקציה.

זקוקים לעצה?

התיעצו איתנו עכשיו ללא התחיבות מצידכם  

נייד 054-7515142

צור קשר

קצת על נורמות התנהגות של בני האדם ומחיר בדק בית.

אני לא פסיכולוג וחסר כל הכשרה בתחום. המילים הבאות הינן מתוך קריאה של עשרות מחקרים הקשורים עם טבע האדם בבואו לקבל החלטות.
החלטות חשובות ועיוותן המחשבתי זיכו את דניאל כהנמן בפרס נובל לכלכלה יחד עם עמוס טברסקי זכרו לברכה.
כדאי לקרוא את ספריו הפופולריים בעניין זה שיכולים לעזור לכל אחד לקבל החלטות מאוזנות אם פועלים על פי הכללים השזורים במאמריו הרבים. 

לעניין עצמו: איך קורה שאדם העומד לקבל החלטה חשובה ביותר – רכישת דירה – בסכומים דימיוניים של מיליוני שקלים, לא טורח לבדוק בכל כיוון אפשרי את הנכס אותו הוא עומד לרכוש?
איך קורה שאדם חותם על תצהיר בחוזה הרכש בו ייכתב:" אני, הקונה מצהיר שבדקתי… ומוותר על כל זכות או טענה בקשר עם ממצאים…" ולמרות הצהרה זו הוא אינו משלב הילוך במחשבה וקורא למהנדס בדק בית?

איך קורה שאדם שיודע שמידי שנה יש לא פחות מ-500 תיקים הנדונים בבתי משפט שעניינם הפרות זכויות הקשורות עם חוזה המכירה ועדיין אינו טורח לבצע בדק בית לדירתו?

שאלות אלו ובעיקר התשובות להן זיכו כאמור את כהנמן בפרס נובל. כדאי לקרוא את ספרי. 

במאמר זה אין בכוונתנו ליתן תשובה לשאלות שהעלנו. התשובה תהיה ארוכה מדי ואינה מתאימה שנעסוק בה באתר זה.

השאלה היחידה שעליכם לשאול את עצמכם הוא לא למה לא לעשות בדק בית אלא מהם היתרונות שבעריכת בדק בית.
הנה כמה יתרונות:

תוכלו לדעת אם יש צורך בשיפוץ ולדעת מהו גובה המשכנתא הנדרש

תוכלו לדעת מהם הליקויים ולבקש מהמוכר לתקנם.

תוכלו לדעת אם יש חריגות בנייה ולהימנע מרכישת הנכס שאחרת הוא לעולם לא יהיה שלכם אלא לאחר הסדרת חריגות בנייה אלו.

ליקוי נסתר- ליקוי שהוסתר - מה ההבדל? ואיך זה קשור למחיר הבדיקה ההנדסית

לעיתים קרובות גם מוכר הנכס אינו מודע לבעיות הקיימות עמם הנכס אותו הוא מוכר. ליקוי נסתר פוטר את המוכר מחבויות למצב הנכס. בתי משפט קיבלו לא אחת את הקביעה, הנכונה והצודקת לדעתנו, שליקוי נסתר אינו מחייב את המוכר.
בית המשפט עורך מבחנים לקביעת חבותו של המוכר בעניין הימצאותם של לקויי בנייה שלאחר הרכישה: בית המשפט גורס שאם המוכר לא יכול היה לדעת על קיומו של ליקוי אלא אם היה בעל הכשרה הנדסית ובנוסף הוא מחזיק באמצעים אלקטרוניים לאיתור הליקויים ובנוסף הוא יודע את אופן השימוש בהם אזי קמה לו החבות. בלעדי שלושה תנאים אלו אין למוכר חבות.

בית המשפט קם ואומר דברים נוספים, חשובים גם הם, שהבנתם ופעולה בכפוף להם תמנע פלונטר משפטי.
בית המשפט אומר שעתה בשעה ששירות בדק בית מוצע על ידי חבורות בדק בית רבות וניתן לרכישה בסכום זעום, אל לו לבעל דין לבוא בטענות שלא ידע על קיומם של ליקויים או שלא ידע על עצם קיומו של שירות בדק בית שיכול היה לחשוף אותם עבורו.

בנסיבות האלו סביר להניח כי תביעה של רוכש דירה על ליקויים שהתגלו לו לאחר מעשה, שאינם בגדר ליקוי נסתר אלא ליקוי שהוסתר בכוונת מכוון, יגרמו לתביעתו להידחות על הסף על כל המשתמע.

84 / 100 SEO Score