שיפוץ בית ללא כאבים

שיפוץ בית ללא כאבים

זה לא סוד כי למעלה מ-20% מהזוגות הנשואים, נפרדים כשנה לאחר שיפוץ משמעותי של הבית
גלו איך ניגשים למלאכת השיפוץ בלי להפסיד את אהוב/ת ליבנו
מה יש בו, בתהליך השיפוץ שגורם לשיברון לב כה גדול? הנה רשימה חלקית:
אי הסכמה בין בני הזוג על אופי השיפוץ, כלומר עד כמה רחב הוא יהיה, מהן המלאכות שתבוצענה ומה יחודש ומה יוותר כבעבר.

אי הסכמה על גובה עלויות השיפוץ. התקציב מוגבל ולעיתים נוצר מצב של שיפוץ חלקי. אי אפשר לבלוע ואי אפשר להקיא. נותרים עם חלקים לא משופצים או עם נותרים בבית הנראה כמו אתר בנייה.
אי הסכמה על משך הזמן הנדרש לשיפוץ. האם לעזוב את הבית ולחזור אליו לאחר סיום העבודות או לנסות להתמודד עם השיפוץ תוך כדי שהייה בו. האם להעביר מקצת הריהוט לאיחסון או להיוותר עימו ולזרוק אותו כשנפגם מעבודות השיפוץ.

אי הסכמה על בחירת הקבלן/קבלנים. האחד אומר קבלן אחד והאחרת אומרת קבלני משנה.

אי הסכמה על חומרי הגמר. זה אומר תריס חשמלי וזו אומרת תריס רפפה. זה אומר בלגי וזו אומרת קליל. זה אומר צבע לבן וזו אומרת ורוד עם נקודות תכלכלות.
אי הסכמה על עצם בחירת מעצב פנים או אי הסכמה על הפתרונות האדריכליים המוצעים.

והרשימה נמשכת עוד ועוד.
דירה משופצת וזוגיות אמיצה

וכיצד נמנעים מקונפליטים? יש פתרונות אך הם אינם מתאימים לכל זוג נשוי. אם אתם יכולים להכיל את הפתרונות המוצעים אזי תוכלו לשקול שיפוץ שלא יביא לאסון הפירוד וחלילה הגירושין:

אתם בודאי מכירים את תוכניות העיצוב בטלוויזיה שבמסגרתם מבקשים מבני הבית להיעלם לשבוע ולחזור כדי לראות את התוצאה החדשה של עיצוב ביתם. הפתרון הזה יעיל לתהליך הבנייה ואינו יכול ליצור קונפליקטים. צד אחד מודיע כי הוא אינו מקבל החלטות ראשי ומערכת הכללים החדשה קובעת שהוא אמור לקבל כל החלטה שיקבל הצד השני. אם אתם בני זוג היכולים לקבל מדעת הסכמה שכזו, הסכמה שצד אחד מחליט וצד שני מקבל כל החלטה, סביר כי לא יהיו חיכוכים רבים.

קובעים בהסכמה כי כל הפתרונות יהיו של צד ג', למשל של מעצב הפנים. מנתבים לשם את כל האנרגיות. פועלים אך ורק מול המתכנן. אחד מבני הזוג רוצה לשנות משהו, עליו לשוחח ולשכנע את המתכנן והוא ייחשב כפוסק אחרון. היפכו אותו לסוג של מגשר/בורר. הקונפליקטים נעצרים אצלו.

קבעו כללים של מה האחריות של כל אחד מבני הזוג. למשל, הגדירו כי בחירת חומרי הגמר נתונה לגברת אך בחירת מראה הגינה נתונה לאדון וכו'. נסו לנתב את האחריות באופן שכל צד יאחז בדברים בהם הוא חזק יותר ומבין יותר והם עבורו בעלי משמעות גדולה יותר. האישה בוודאי תקפיד על מטבח מעוצב כבקשתה והגבר יחליט על עיצוב של חדר המוסיקה שבמרתף. נסו לפרוט את המלאכות לקטגוריות. הגדירו קטגורית גינה אחורית, קטגורית גינה קדמית, קטגוריית בחירת צבעי קיר וקטגוריית בחירת חיפוי קירות חדרי הרחצה וכו'.

כאשר מתקבלת החלטה היא תתקבל בצורה הבאה: אם אחד מבני הזוג מסכים והאחר לאו, ההחלטה אינה מתקבלת. אם שני בני הזוג מסכימים, זהו המקרה היחיד שבו ההחלטה תיושם בפועל.

הישאר נשוי בתהליך שיפוץ

קבעו שעות קצובות לביקור בנכס בתהליך הבנייה. לעיתים לבני הזוג הרגשה שהאחד אינו משקיע זמן בהימצאות בנכס, דבר הגורם למשקעים מיותרים. קבלו את העובדה כי אין שיויון וכי לעולם אחד מבני הזוג נמצא בנכס זמן ארוך יותר מהאחר. אל תצפו לשיויון ולכן לא תוכלו להתאכזב. רק באותם ימים ושעות שקבעתם, תהיה חובה של שני בני הזוג לבוא ולהיפגש בנכ לצורך תיאום ציפיות ומתן פתרונות.

הבינו כי אין דברים מושלמים. היו נכונים לקבל את מלאכות השיפוץ ברמה שהיא נמוכה מהרמה שמצויה בדימיונכם. הנמיכו ציפיות ומובטח כי לא תתאכזבו.

ראו את מלאכת השיפוץ כמשחק חברתי חביב. אתם לא בונים את הטאג' מאהל או אחד משבעת פלאי עולם. מותר לחפף וחשו להיות קלילים בדרך ההתנהלות בדרך אל הבית הנכסף.

צרו קשר 0722709950 לייעוץ ללא התחיבות או מלאו פרטיכם כאן

 
דברו איתנו